KONST / Litografier / Färglitografi 14632176

nr 1463 2176

Walasse Ting

(1929-2010), Kina/USA

Signerad, numrerad 124/200. Färglitografi, bildmått: 49x70cm, yttermått inklusive ram: 64x822cm

Walasse Ting, kinesisk/amerikansk konstnär född 1929, död 2010.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 25 april 2022
kl 18:28:04

  • Tema
  • 25 apr

Walasse Ting

Läs mer om Walasse Ting